+90 532 493 62 79

Sosyal Medyada Biz}

Ses Yalıtım Camları

 

SES YALITIM CAMLARI & TEKNİK ÖZELLİK 


Otoban Kenarı ve Şehir gürültüsünün yogun olduğu yerlerde Akustik cam diğer adıyla,  Ses Yalıtım camları Kullanılmaktadır  mevcut camınızdan % 40 Ses yalıtımı Sağlayacaktır.  Ses Problemi Yaşadığımız yerlerde Kullanıla Bilir. Ayrıca Akustik Lamine Cam tercih edildiği yerler , Ses Kayıt Stüdyoları, Gözetleme Camları, Test Odaları, Akustik Kabin, Gibi Projelerde Akustik Lamine Camları, tercih edilmektedir.  Off Tube Odaları

Etkin bir gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, Duvar Ses yalıtımı ve doğramalar varsa panjur kutusu gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir, Duvar Ses yalıtımı DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLATIN

Gürültü kontrolü günlük yaşamımızda giderek önem kazanmaktadır. Hava ve su kirliliğine ek olarak öncelikle büyük şehirlerde ve endüstriyel ortamlarda yaşamı olumsuz yönde etkileyen gürültü de önemli bir kirlilik kaynağıdır. Gürültü ile mücadele artık zorunlu hale gelmektedir. Bilindiği gibi ses veya gürültü; gazlar, katı maddeler ve sıvı ortamda titreşimler yaratarak yayılan bir enerji türüdür. Ses kaynağı havayı titreştirir ve ses dalgalarının çarptığı cisimler de propecia lawsuit titreşerek sesi iletirler. İnsan kulağı da bu titreşimleri “gürültü” olarak algılar. Günümüzde yoğun kentleşme, sürekli artan trafik, endüstri yapıları, uçaklar gürültü düzeyini arttırmaktadır. Bu durum insanların psikolojik ve fiziksel yapısını olumsuz yönde etkilemekte ve yapılarda ses yalıtımı ile ilgili önlemler alınmasını gerektirmektedir.
Ses ve sesin rahatsız edici boyutlara yükselmesi sonucunda oluşan gürültü düzeyinin ölçü birimi desibeldir. Desibel (dB) duyabilmenin en real propecia alt sınırı olan ses düzeyini başlangıç kabul eden logaritmik ve pratik bir skaladır. Günlük yaşamımızda karşılaşılan gürültü düzeyleri ve insanlar üzerindeki olumsuz etkileri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

AKUSTİK CAM UYGULAMA VE MONTAJI

Akustik cam 700seri ve üzeri her marka ve model pencerelere uygulanabilir cam kalınlığı milimum 32mm kalınlık gerekmekte olduğu için 700 seri ve üzeri pencerelerde uygulanabilir

akustik_cam

timthumb.php

SES YALITIM  CAMLARI / UYGULAMA & TEKNİK ÖZELLİK


Otoban Kenarı Araç ve Gürültü Sesleri Problemi | Ses Kayıt Stüdyoları Gözetleme Camları | Test Odaları | Off Tube Odaları

akustik_lamina_cam_ses_yalitim_degeri

NOTLAR :

1. 10dB lik ses düşümü gürültünün yarıya düştüğü izlenimini verir.
2. 80 dB lik gürültülü trafikte 45 dB lik cam kullanmak 35 dB lik rahatlık verir.
3. Isıcam ünitesi cam kalınlıkları artmalı.
4. Camlar farklı kalınlıkta olmalı.
5. Geniş araboşluk seçilmeli (max : 20 ) > 20 seçildiğinde bu sefer ısı yalıtımı düşer.
6. Camlardan biri akustik lamine olmalı.
7. Kalın cam gürültü tarafına bakmalı.
8. İyi bir gürültü yalıtımı için doğrama ve duvar arası ses yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır sonrasında  Akustik sızdırmaz olmalıdır.Panjur kutusu ses yalıtımı yapılması veya pervaz altı sızdırmaz olmalı. Akustik Contalar Kullanılması çok önemlidir.

images-10

Akustik Lamina Ses Kontrol Camları


YANLIŞ: Üçlü yalıtım camları daha iyi ses yalıtımı sağlar.
DOĞRU: Üçlü yalıtım camı ünitelerinin gürültü kontrolü performansı, ikili yalıtım ünitelerinden daha iyi değildir. Ses yalıtımının pratik yolu; cam kalınlığının artırılması ve özel amaçlı hazırlanmış akustik yalıtım camı ünitelerinin kullanılmasıdır. İkili akustik yalıtım camı ünitelerinde farklı cam kalınlıklarının seçilmesi veya camlardan birinin laminasyonlu olması gürültü kontrolüne katkı sağlar. Daha iyi gürültü yalıtımı için özel geliştirilmiş akustiklaminasyonlu camların tek pano olarak veya yalıtım camı ünitesi bünyesinde kullanılması mümkündür. Cam kalınlığı ve kombinasyonu, gürültünün türüne ve şiddetine göre seçilmelidir .

Gürültü Kontrol Camları, insan sağlığını tehdit eden gürültünün yaşanan mekanlara girişini azaltır. Gürültü kontrol camları ile duvar, çatı ve doğramalarda da ses yalıtım önlemleri alınarak, dışarıdaki yüksek gürültü, içeride kütüphane sessizliğine dönüştürülebilmektedir. Gürültü kontrolünün pratik yolu cam kalınlığının artırılmasıdır.

akustik-cam-kaplama-2

Akustik lamine camlar, iki cam plakanın, ses emici bağlayıcı bir tabakayla ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle elde edilir.

AKUSTİK PENCERELER

Akustik pencere profesyonel çözüm arayan yerlerde görüntü temasını sağlayıp, yansımaları önleyebilmek için, yüksek ses kesici özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

Pencereler çift bağımsız kasalı imal edilerek, özel contalama sistemi ile kaplanmaktadır. Perfopan Akustik Pencere ,duvar kalınlığı uygun olan mekanlarda bağımsız kasalar arası mesafe 200mm olan binalarda 60dBA ses kesici özelliğe ulaşır.

Akustik lamine Cam Kalınlığına Göre Ses Yalıtım değerleri 


Kullanım Alanları: Televizyon stüdyoları, radyo yayın odaları, ses ve müzik kayıt stüdyoları, simültane odalarının pencereleri, dans ve bale odalarının pencereleri, polis sorgu odalar
Standart :TS EN ISO 12543 ve TS 3539 EN 1279 standartlarına uygun olarak üretilir.
Tanım :
İki cam plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir.
Ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken aynı zamanda Lameks ürününün güvenlik özelliğine de doxycycline acne sahiptir.
Isıcam ünitesi bünyesinde kullanıldığında ısı kontrol, güneş kontrol önlemleri ile de propecia canadian pharmacy kolayca bağdaştırılabilmekte ve ses yalıtım performansı artmaktadır
Etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, Duvar SES YALITIMI, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir, DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLATIN

timthumb.php20

Akustik Lamine Camları 


YANLIŞ: Üçlü yalıtım camları daha iyi ses yalıtımı sağlar.
DOĞRU: Üçlü yalıtım camı ünitelerinin gürültü kontrolü performansı, ikili yalıtım ünitelerinden daha iyi değildir. Ses yalıtımının pratik yolu; cam kalınlığının artırılması ve özel amaçlı hazırlanmış yalıtım camı ünitelerinin kullanılmasıdır. İkili yalıtım camı ünitelerinde farklı cam kalınlıklarının seçilmesi veya camlardan birinin laminasyonlu olması gürültü kontrolüne katkı sağlar. Daha iyi gürültü yalıtımı için özel geliştirilmiş akustiklaminasyonlu camların tek pano olarak veya yalıtım camı ünitesi bünyesinde kullanılması mümkündür. Cam kalınlığı ve kombinasyonu, gürültünün türüne ve şiddetine göre seçilmelidir .

Gürültü Kontrol Camları, insan sağlığını tehdit eden gürültünün yaşanan mekanlara girişini azaltır. Gürültü kontrol camları ile duvar, çatı ve doğramalarda da ses yalıtım önlemleri alınarak, dışarıdaki yüksek gürültü, içeride kütüphane sessizliğine dönüştürülebilmektedir. Gürültü kontrolünün pratik yolu cam kalınlığının artırılmasıdır.

1. AKUSTİK LAMİNE SES GEÇİŞ KAYBI UYGULAMALARI

Ses Geçiş Kaybı Tanımı ve Uygulama Şekli

Ses yalıtımı uygulamaları sesin bir ortamdan dışarı çıkmasını, bir ortama girmesini veya her iki durumu da önleyen ses basınç seviyesini düşürmeye yarayan uygulamalardır. Hava yolu ile yayılan seslere karşı yapılır. Ses dalgaları hafif, boşluklu ve düşük yoğunluklu elemanlardan kolaylıkla, ancak yoğun ve ağır yapı elemanlarından daha zor (yüksek kayıpla) geçmektedir. Bu doğrultuda, ses yalıtımındaki temel prensipler aşağıdaki gibi sıralanır:
Konstrüksiyonun kütlesini arttırmak,
Konstrüksiyonu oluşturan katman kalınlıklarını
arttırmak,
Konstrüksiyonu oluşturan katman sayısını
arttırmak.
REFERANSLARIMIZDAN
İstanbul Mass Medya / Reji ve Kayıt Odaları
Focus Medya / Reji Ve Kayıt Odaları
TRT / Reji Odaları / 

15 Haziran 2022
54.808 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. onder canguven dedi ki:

  Konu çok güzel, fakat anlatım ve görsel malzemelerin kalitesi dusuk. Firma olarak pixeli yüksek kaliteli fotograflar kullanmanızı beklerdim.

 2. Secil dedi ki:

  Otoban sesini camdan nasıl kesebilirim çok fazla ses içeri geliyor çift cam

 3. Zeki Sözer dedi ki:

  Ses geçirmez cam ürününüzle ilgileniyorum.Lütfen bilgilendiriniz.

 4. mustafa kemal dedi ki:

  Size nasıl ulaşabiliriz Benim evim cadde üstü aşırı derece ses geliyor

 5. Halil ibrahim dedi ki:

  Ürünler hakkında bilgi almak istiyorum. Sesi tamamen kesebilecek pencereler

  1. ayhan dedi ki:

   Akustik Camlarımız 48 dB Ses yalıtımı sağlamaktadır Detaylı bilgi içi bize ulaşabilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

İstanbul, Anadolu yakası - Avrupa Yakası - Bomanti, Esentepe, Feriköy, Fulya, Harbiye, Kurtuluş, Mecidiyeköy, Nişantaşı, Kaptanpaşa, Osmanbey, Seyrantepe, Teşvikiye, Zincirlikuyu, Maslak, Levent, Etiler, Bebek, Zekeriyaköy, Yeniköy, Tarabya, Maden, Kilyos, Emirgan, Balat, Erenköy, Haydarpaşa, Hasanpaşa, Acıbadem, Bostancı, Göztepe, Kozyatağı, Kalamış, Koşuyolu, Moda, Sahrayıcedid, Suadiye, Ziverbey, Söğütlüçeşme, Kalamış, Kızıltoprak, Fikirtepe, Ataköy, Cevizlik, İncirli, Kartaltepe, Basınköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Yayla, Yenimahalle, Zuhuratbaba, Balmumcu, Arnavutköy, Akatlar, Abbasağa, Dikilitaş, Dolmabahçe, Gayrettepe, Maçka, Ortaköy, Mecidiye, Ulus, Yıldız, Çırağan, Kuruçeşme, Hasköy, Elmadağ, Kulaksız, Dudullu, Esenşehir, Ümraniye, Gültepe, Nurtepe, Talatpaşa, Çeliktepe, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Baltalimanı, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Merter, Yenibosna, Camlıkahve, Kocasinan, Çobançeşme, Beşyüzevler, Barbaros, Küçükköy, Cebeci, Habibler, Halkalı, İkitelli, Sefaköy, İstoç, Yakacık, Rami, Kemerburgaz, Çiftalan, Alibeyköy, Topkapı, Tozkoparan, Güneşli, sanayi, Mahmutbey, Altunizade, Beylerbeyi, Bulgurlu, Harem, Çamlıca, Çengelköy, Kandilli, İcadiye, Sultantepe, Küçükyalı, İdealtepe, Kurtköy, Kaynarca, Esenyalı, Güzelyalı, Paşabahçe, Polonezköy, Kanlıca, Çubuklu, Samandıra, Sarıgazi, Yenidoğan, Terazidere, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, İstinye, Sultanahmet, Cağaloğlu, Cihangir, Dolapdere, Okmeydanı, Sütlüce, Kasımpaşa, Çatalca, Çekmeköy, Eminönü, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Haznedar, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Galata, Kadıköy, Karaköy, Kabataş, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Şişhane, Tuzla, Taksim, Galatasaray, Fenerbahçe, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, Ağva, Akfırat, Alemdağ, Bahçeköy, Bahçeşehir, Paşabahçe, Binkılıç, Boğazköy, Bolluca, Büyükçavuşlu, Celaliye, Çanta, Çavuşbaşı, Çiftlikköy, Değirmen, Durusu, Göktürk, Gümüşyaka, Gürpınar, Hadımköy, Haraççı, Karacaköy, Kavaklı, Kıraç, Kumburgaz, Mimarsinan, Muratbey, Orhanlı, Yenisahra, Kayışdağı, Ankara - Bursa - İzmir - Antalya - Sivas - Adana - Yalova - Konya - Kayseri - Balıkesir - Çanakkale - Hatay - Urfa - Gaziantep - Malatya - Erzincan - Trabzon - Ankara Merkez - Denizli - Karabük - fethiye - bodrum - Mersin - Aydın - Tekirdağ - Edirne - Trakya - Avşa - Silivri - Seymen köyü - clasis colf klübü - Kahramanmaraş - Şanlıurfa - Samsun – Ordu -Giresun – Karadeniz Bölgesi - Tosya - Kıbrıs - Lefkoşe - Almanya - Fransa - Fıratpen Bayii - Fıratpen Üretici Bayii - Fıratpen Fiyatları - Fıratpen Cam Balkon - Fıratpen Ses Yalıtım Camları - Pvc Pencere Fıratpen