+90 532 493 62 79

Sosyal Medyada Biz}

AKUSTİK LAMİNE CAM

AKUSTİK LAMİNE CAM & SES YALITIM CAMLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ 

Şehir gürültüsünün yoğun olduğu yerlerde Akustik cam Ses Yalıtım camları Kullanılmaktadır  mevcut camınızdan % 40 Ses yalıtımı Sağlayacaktır.  Ses Problemi Yaşadığımız yerlerde Kullanıla Bilir. Ayrıca Akustik Lamine Cam tercih edildiği yerler, Otoban Kenarı Araç ve Gürültü Sesleri Problemi, Ses Kayıt Stüdyoları,  Off Tube Odaları, Gözetleme Camları, Test Odaları, Akustik Kabin, Gibi Projelerde Akustik Lamine Camları, tercih edilmektedir.

Etkin bir gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, Duvar Ses yalıtımı ve doğramalar varsa panjur kutusu gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir, Duvar Ses yalıtımı DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLATIN

Gürültü kontrolü günlük yaşamımızda giderek önem kazanmaktadır. Hava ve su kirliliğine ek olarak öncelikle büyük şehirlerde ve endüstriyel ortamlarda yaşamı olumsuz yönde etkileyen gürültü de önemli bir kirlilik kaynağıdır. Gürültü ile mücadele artık zorunlu hale gelmektedir.

Bilindiği gibi ses veya gürültü; gazlar, katı maddeler ve sıvı ortamda titreşimler yaratarak yayılan bir enerji türüdür. Ses kaynağı havayı titreştirir ve ses dalgalarının çarptığı cisimler de propecia lawsuit titreşerek sesi iletirler. İnsan kulağı da bu titreşimleri “gürültü” olarak algılar.

Günümüzde yoğun kentleşme, sürekli artan trafik, endüstri yapıları, uçaklar gürültü düzeyini arttırmaktadır. Bu durum insanların psikolojik ve fiziksel yapısını olumsuz yönde etkilemekte ve yapılarda ses yalıtımı ile ilgili önlemler alınmasını gerektirmektedir.

Ses ve sesin rahatsız edici boyutlara yükselmesi sonucunda oluşan gürültü düzeyinin ölçü birimi desibeldir. Desibel (dB) duyabilmenin en real propecia alt sınırı olan ses düzeyini başlangıç kabul eden logaritmik ve pratik bir skaladır. Günlük yaşamımızda karşılaşılan gürültü düzeyleri ve insanlar üzerindeki olumsuz etkileri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

AKUSTİK CAM UYGULAMA VE MONTAJI

Akustik cam hangi pencereye uygun dur  700seri ve üzeri her marka ve model pencerelere uygulanabilir cam kalınlığı minimum 32mm kalınlık gerekmekte olduğu için 700 seri ve üzeri pencerelerde uygulanabilir

 

AKUSTİK LAMİNE CAM SES YALITIM  CAMLARI / TEKNİK ÖZELLİKLERİ

akustik_lamina_cam_ses_yalitim_degeri

NOTLAR 

1. 10 dB lik ses düşümü gürültünün yarıya düştüğü izlenimini verir.
2. 80 dB lik gürültülü trafikte 45 dB lik cam kullanmak 35 dB lik rahatlık verir.
3. Isıcam ünitesi cam kalınlıkları artmalı.
4. Camlar farklı kalınlıkta olmalı.
5. Geniş araboşluk seçilmeli (max : 20 ) > 20 seçildiğinde bu sefer ısı yalıtımı düşer.
6. Camlardan biri akustik lamine olmalı.
7. Kalın cam gürültü tarafına bakmalı.
8. İyi bir gürültü yalıtımı için doğrama ve duvar arası ses yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır sonrasında  Akustik sızdırmaz olmalıdır. Panjur kutusu ses yalıtımı yapılması veya pervaz altı sızdırmaz olmalı. Akustik Contalar Kullanılması çok önemlidir.

 

AKUSTİK LAMİNE CAM NASIL YAPILIR

Tanım 
İki cam plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir.
Ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken aynı zamanda Lameks ürününün güvenlik özelliğine de doxycycline acne sahiptir.


Isıcam ünitesi bünyesinde kullanıldığında ısı kontrol, güneş kontrol önlemleri ile de propecia canadian pharmacy kolayca bağdaştırılabilmekte ve ses yalıtım performansı artmaktadır
Etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, Duvar SES YALITIMI, çatı ve doğramalar gibi elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir, DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLATIN

Akustik lamine cam

Akustik lamine cam

 

AKUSTİK LAMİNE CAM KALINLIĞINA GÖRE SES YALITIM DEGERLERİ

Akustik lamine cam

Akustik pencere profesyonel çözüm arayan yerlerde görüntü temasını sağlayıp, yansımaları önleyebilmek için, yüksek ses kesici özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

Pencereler çift bağımsız kasalı imal edilerek, özel contalama sistemi ile kaplanmaktadır.  Akustik Pencere, duvar kalınlığı uygun olan mekanlarda bağımsız kasalar arası mesafe 200mm olan binalarda 60dBA ses kesici özelliğe ulaşır.

akustik lamine cam

 

SES YALITIMLI CAMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR 

YANLIŞ: Üçlü ısı cam daha iyi ses yalıtımı sağlar.
DOĞRU: Üçlü yalıtım camı ünitelerinin gürültü kontrolü performansı, ikili ısı cam ünitelerinden daha iyi değildir. Ses yalıtımının pratik yolu, cam kalınlığının artırılması ve özel amaçlı hazırlanmış yalıtım camı ünitelerinin kullanılmasıdır.

Ses  yalıtımlı Akustik camı ünitelerinde farklı cam kalınlıklarının seçilmesi veya camlardan birinin laminasyon olması gürültü kontrolüne katkı sağlar. Daha iyi gürültü yalıtımı için özel geliştirilmiş Ses yalıtımlı Akustik lamine camların tek pano olarak veya yalıtım camı ünitesi bünyesinde kullanılması mümkündür.

Cam kalınlığı ve kombinasyonu, gürültünün türüne ve şiddetine göre uzman ekibimiz tarafından önerilmektedir 4+4, 5+5, 6+6 Akustik lamine cam kombinasyonu yapıla bilir.

 

Ses yalıtım Camları, insan sağlığını tehdit eden gürültünün mekanlara girişini azaltır. Ses yalıtım camları ile duvar, çatı ve doğramalarda da ses yalıtım önlemleri alınarak, dışarıdaki yüksek gürültünün yaşam alanına girmesini engeller, içeride kütüphane sessizliğine dönüştürülebilmektedir. Gürültü kontrolünün pratik yolu cam kalınlığının artırılmasıdır.

 AKUSTİK LAMİNE CAM SESİ KESEN ETKENLER  

Akustik lamine cam Ses Geçiş Kaybı Tanımı ve Uygulama Şekli

Ses yalıtımı uygulamaları sesin bir ortamdan dışarı çıkmasını, bir ortama girmesini veya her iki durumu da önleyen ses basınç seviyesini düşürmeye yarayan uygulamalardır. Hava yolu ile yayılan seslere karşı yapılır.

Ses dalgaları hafif, boşluklu ve düşük yoğunluklu kullanılan ürünlerden kolaylıkla geçebilir, ancak yoğun ve ağır yapı elemanlarından daha zor (yüksek kayıpla) geçmektedir. Bu doğrultuda, ses yalıtımındaki temel prensipler aşağıdaki gibi sıralanır
Konstrüksiyonun kütlesini arttırmak,
Konstrüksiyonu oluşturan katman kalınlıklarını
arttırmak,
Konstrüksiyonu oluşturan katman sayısını
arttırmak.

Gürültü Kirliliğinin İnsan Sağlığındaki Etkileri ve Zararları 

Ses Yalıtım camı, bir diğer adıyla Akustik Lamine cam, ısı camlara göre % 50 daha fazla ses yalıtımı sağlar. Bu sayede sizi gürültünün etkilerinden korumaktadır.  Ses yalıtım değerine göre gürültünün insan sağlığına olan etkileri 30 dB sese maruz kalmak gece uykusuzluğuna neden olur,  30 – 60 dB gürültüye maruz kalmak psikolojik stres bozukluğuna yol acar,  60-90 dB sese maruz kalmak Baş Ağrısına sebep olmaktadır, 90-120 dB sese maruz kalmak Fizyolojik sorunlara yok açmaktadır, 120-140 dB sese maruz kalmak Denge bozukluluğuna sebep olmaktadır.  Günümüzde büyük şehirlerin büyük bir sorunu olan şehir gürültüsünden korunabilmek için  Akustik Ses Yalıtımlı cam kullanılması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REFERANSLARIMIZDAN

Govlnet internet/İstanbul Mass Medya / Reji ve Kayıt Odaları
Focus Medya / Reji Ve Kayıt Odaları
TRT / Reji Odaları / 

15 Haziran 2022
66.736 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Gözde dedi ki:

    Merhaba çift cam profiline bu camdan sipariş versek uyar mi?

    1. ayhan dedi ki:

      Merhaba gözde hanım evet çift camlı pencereler için uygundur pencerenin 7000 seri ve üzeri olması yeterlidir

BİR YORUM YAZIN

İstanbul, Anadolu yakası - Avrupa Yakası - Bomanti, Esentepe, Feriköy, Fulya, Harbiye, Kurtuluş, Mecidiyeköy, Nişantaşı, Kaptanpaşa, Osmanbey, Seyrantepe, Teşvikiye, Zincirlikuyu, Maslak, Levent, Etiler, Bebek, Zekeriyaköy, Yeniköy, Tarabya, Maden, Kilyos, Emirgan, Balat, Erenköy, Haydarpaşa, Hasanpaşa, Acıbadem, Bostancı, Göztepe, Kozyatağı, Kalamış, Koşuyolu, Moda, Sahrayıcedid, Suadiye, Ziverbey, Söğütlüçeşme, Kalamış, Kızıltoprak, Fikirtepe, Ataköy, Cevizlik, İncirli, Kartaltepe, Basınköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Yayla, Yenimahalle, Zuhuratbaba, Balmumcu, Arnavutköy, Akatlar, Abbasağa, Dikilitaş, Dolmabahçe, Gayrettepe, Maçka, Ortaköy, Mecidiye, Ulus, Yıldız, Çırağan, Kuruçeşme, Hasköy, Elmadağ, Kulaksız, Dudullu, Esenşehir, Ümraniye, Gültepe, Nurtepe, Talatpaşa, Çeliktepe, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Baltalimanı, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Merter, Yenibosna, Camlıkahve, Kocasinan, Çobançeşme, Beşyüzevler, Barbaros, Küçükköy, Cebeci, Habibler, Halkalı, İkitelli, Sefaköy, İstoç, Yakacık, Rami, Kemerburgaz, Çiftalan, Alibeyköy, Topkapı, Tozkoparan, Güneşli, sanayi, Mahmutbey, Altunizade, Beylerbeyi, Bulgurlu, Harem, Çamlıca, Çengelköy, Kandilli, İcadiye, Sultantepe, Küçükyalı, İdealtepe, Kurtköy, Kaynarca, Esenyalı, Güzelyalı, Paşabahçe, Polonezköy, Kanlıca, Çubuklu, Samandıra, Sarıgazi, Yenidoğan, Terazidere, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, İstinye, Sultanahmet, Cağaloğlu, Cihangir, Dolapdere, Okmeydanı, Sütlüce, Kasımpaşa, Çatalca, Çekmeköy, Eminönü, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Haznedar, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Galata, Kadıköy, Karaköy, Kabataş, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Şişhane, Tuzla, Taksim, Galatasaray, Fenerbahçe, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, Ağva, Akfırat, Alemdağ, Bahçeköy, Bahçeşehir, Paşabahçe, Binkılıç, Boğazköy, Bolluca, Büyükçavuşlu, Celaliye, Çanta, Çavuşbaşı, Çiftlikköy, Değirmen, Durusu, Göktürk, Gümüşyaka, Gürpınar, Hadımköy, Haraççı, Karacaköy, Kavaklı, Kıraç, Kumburgaz, Mimarsinan, Muratbey, Orhanlı, Yenisahra, Kayışdağı, Ankara - Bursa - İzmir - Antalya - Sivas - Adana - Yalova - Konya - Kayseri - Balıkesir - Çanakkale - Hatay - Urfa - Gaziantep - Malatya - Erzincan - Trabzon - Ankara Merkez - Denizli - Karabük - fethiye - bodrum - Mersin - Aydın - Tekirdağ - Edirne - Trakya - Avşa - Silivri - Seymen köyü - clasis colf klübü - Kahramanmaraş - Şanlıurfa - Samsun – Ordu -Giresun – Karadeniz Bölgesi - Tosya - Kıbrıs - Lefkoşe - Almanya - Fransa - Fıratpen Bayii - Fıratpen Üretici Bayii - Fıratpen Fiyatları - Fıratpen Cam Balkon - Fıratpen Ses Yalıtım Camları - Pvc Pencere Fıratpen